Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanımız…

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’u Makamında Ziyaret Ettik

Bakanlıkta yaptığımız toplantıya Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf ÇELEBİ, aynı zamanda dernek genel başkanımız olan TSK Başkan Yardımcısı ve Görme Engelliler Federasyonu başkanı Haldun KIRKIK, konfederasyon başkan yardımcılarından Ayhan METİN, Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat ARSLANHAN, Zihinsel Özürlüler Federasyonu Başkanı Aynur DANKAZ, Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı Cemal MERDAN, Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu Başkanı Ercüment TANRIVERDİ, Konfederasyon İstihdam Sekreteri Emel KAPANOĞLU birlikte katıldık.

Ayrıca, sayın bakanın yanı sıra bakan yardımcıları Ahmet ERDEM ve AHMET KOCA, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan KOÇ, Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Bülent TEKBIYIKOĞLU, Devlet Personel Başkanı Enes POLAT’da toplantıda hazır bulundular.

Yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda, yapılacak son engelli atamaları sayısından, 2022, evde bakım, erişilebilirlik, sağlık raporları, eğitim, rehabilitasyon, istihdam alanlarında onlarca konuda çok ciddi değerlendirmeler yaparak, taleplerimizi hem sözel hem de yazılı olarak ilettik. Gerek sayın bakanın gerekse toplantıya katılan bürokratların oldukça samimi ve açık olması bizleri memnun etti. Bizler taleplerimizin takipçisi olacağımızı ısrarla vurguladık.

Sonuç olarak Türkiye Sakatlar Konfederasyonu farkıyla yaptığımız görüşmelerin engelli camiası için olumlu sonuçlar getirmesini diliyor ve bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir